516 84 84 86 | 516 48 48 46 kontakt@autousa.com.pl

informacje

Poniżej przedstawiamy Państwu procedurę zakupu importowanego auta lub innego pojazdu z USA i Kanady:

Z

Wybór pojazdu

Pierwszym krokiem jest dokonanie przez Państwa wyboru pojazdu, korzystając z wyszukiwarek pojazdów na portalach aukcyjnych (lista portali znajduje się w zakładce LICYTACJE. W przypadku niejasności lub jakichkolwiek problemów, jesteśmy do Państwa dyspozycji i pomożemy w wyborze odpowiedniego samochodu wedle podanych przez Klienta kryteriów.

Z

Umowa i zaliczka

Po dokonaniu wyboru pojazdu, zostajecie Państwo poinformowani o prognozowanych cenach oraz szacowanych kosztach transakcji (związanych z zakupem i importem auta z USA do Polski). Ponieważ większość pojazdów na rynku amerykańskim jest sprzedawana w formie licytacji, do Państwa należy decyzja do jakiej kwoty będziemy licytować dane auto lub inny pojazd. Będąc do Państwa dyspozycji pomożemy określić kwotę licytacji aby była atrakcyjna.

Dalszym etapem jest podpisanie umowy pomiędzy stronami oraz wpłacenie kaucji na licytację danego auta w wysokości 10% ustalonej kwoty licytacji (wartość nie może być niższa niż 1000 USD).

Kaucja jest formą zabezpieczenia dla licytującego w przypadku wycofania się przez Klienta z zakupu wybranego pojazdu, oraz pokryciem obciążenia narzuconego przez serwis aukcyjny w przypadku rezygnacji licytującego.

Depozyt zostaje zwrócony w ciągu 2 dni roboczych na konto Klienta w momencie, gdy licytowany samochód przekroczy wartość zakładanego przez Państwa budżetu. Na życzenie Klienta może zostać zostawiony na poczet kolejnej licytacji.

Z

Finansowanie pojazdu

Po otrzymaniu informacji o wygranej aukcji, Klient jest zobowiązany dokonać pełnej opłaty bezpośrednio na konto firmowe . Jest to warunek konieczny, aby uniknąć dodatkowo naliczonych opłat.
Z

Importowanie samochodu z USA do Polski

Po dokonaniu przelewu i zaksięgowaniu go , auto przewożone zostaje do naszej bazy kontenerowej w porcie i drogą morską importowane do Bremerhaven . Auto zostaje dostarczone na wskazany przez Klienta adres odbioru. Lokalizacja kontenera jest przez nas na bieżąco monitorowana, pokrywamy za naszych klientów również opłaty związane z procedurą celną które rozliczamy dopiero przy odbiorze auta w Polsce. Istnieje możliwość kompleksowej naprawy auta ,warunki ustalamy idywidualnie.

Masz pytania ?

Zadzwoń !

Transport po Usa, odprawy celne

516 48 48 46

Katarzyna

Zakup pojazdów, doradztwo, transport po Polsce

516 84 84 86

Łukasz